Hakkımızda

Altekma Spor kulübü, 1999 Senesinde, lisenin voleybolda ki başarılarını okul düzeyinden kulüpler seviyesine taşımak için kuruldu. Bölgesel liglerden başlayan yolculuk, 3 lig, 2 lig ve 1. lig teki istikrarlı mücadelelerle bu sene Türk Voleybolunun en üst ligi olan Efeler Ligine taşındı.
2008 yılında Altekma Şirketler grubunun desteğini altında mücadele etmeye başlayan kulübümüz, hem ihtiyacı olduğu maddi desteği sağlamış hemde spor dünyasında ulaşılması zor olan sürdürülebilirlik konusunda büyük yol almıştır. 2014 senesinde kulüp yönetimi, Altekma Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve aynı zamanda eski bir lise mezunu olan Melih Sebastien Durmuş’un vizyonu ile gençleşmiş ve yeni isimlerle buluşmuştur.
Altekma şirketler grubunun büyük desteğini arkasına alan kulüp, 2014 senesinden sonra istikrarlı bir şekilde bir üst lige hazırlanmış ve son 4 sezon Playoff oynayarak kulüp tarihine geçmiştir. 2020 senesinde tüm bu çalışmaların meyvesi toplanmış ve voleybol sporunun en üst ligi olan Efeler Ligi’ne katılım için hak kazanılmıştır. 180 lisanlı sporcusuyla, tüm alt yapı kategorilerinde faaliyet gösteren Altekma spor kulübü hem gençlerin gelişimine hemde fırsat eşitliğine olan inancıyla yoluna Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Ben sporcunun zeki çevik ve ahlaklısını severim sözünün ışığında deva m etmektedir.

Misyonumuz

Türk sporunun gelişimine katkıda bulunmak, spor yapmayı çağdaş yaşamın bir gereği olarak algılayan, mutlu, kendine güvenen, zihinsel ve bedensel olarak sağlıklı, disiplinli, mücadele gücü yüksek, örnek sporcular yetiştirmektir. Bu misyonla hareket eden kulübümüz, Türkiye ve Izmir’deki genç yetenekleri keşfederek alt yapılara kazandırmayı, Türk Milli Takımlarına Üst seviyede oyuncular yetiştirmeyi ve kaybolmaya başlayan spor sevgisini tekrar canlandırmayı hedefliyor.

Vizyonumuz

Altekma Spor Kulübü alt yapı sporcularının katkısı ile Türkiye Liglerinde ve Avrupa’da başarılar elde ederek şampiyonluklara ulaşmak, mükemmellik, liderlik, kalite ve yenilik için çaba harcamak. Türk Milli Takımlarının başarısına katkıda bulunmak.

Kuruluş Tarihi: Mayıs 1999

Başkanı: Melih Sebastien DURMUŞ

Renkleri: Mavi – Beyaz

Comments are closed.